Skip to main content

Archívum: Dokumentumok

Hibajegyek beküldése

Kérlek az alábbi pontokat vedd figyelembe és minden lépést tegyél meg, mielőtt hibajegyet küldesz be, ezzel jelentősen felgyorsítod az ügyintézést és a problémamegoldást. Az is lehet, hogy közben meg is találod a probléma okát és már írnod sem kell az ügyfélszolgálatra, ezért fontos ezeket betartani! Köszönöm!

  1. BIZTONSÁGI MENTÉS! Az első, hogy mindenképpen készíts biztonsági mentést, mielőtt az alábbi lépéseket megteszed. Ez nagyon fontos, hogy az egyes lépések esetleges szerencsétlen kimenetele esetén is legyen lehetőséged visszaállítani a weboldalad.
  2. Töröld a weboldaladhoz tartozó gyorsítótárakat és a böngésződben is utána, majd ellenőrizd újra a hibát! Sokszor elég ez a lépés, hogy egy hibás megjelenés vagy funkció megjavuljon.
  3. Győződj meg arról, hogy a rendszered frissítve van! A WordPress keretrendszer, az aktivált sablon és minden bővítmény a legfrissebb verzióra lett frissítve?
  4. Nézd meg a szerver log-ot (napló)! Ezt a tárhelyszolgáltatód admin felületén éred el. A PHP hibák esetén a Warning és Error kategóriák érdekesek csak ebből a szempontból. Ha van ilyen bejegyzés a log-ban és azok kapcsolódnak a HuCommerce bővítményhez (a bejegyzésben látod az említett útvonalakat, ebből látod, hogy a HuCommerce okozza-e a hibát), akkor azokat is küldd el email-ben!
  5. Ellenőrizd az admin felületen a weboldalad technikai alapkövetelményeit az Eszközök -> Webhely egészség menüpont alatt.
  6. Az Információ fül alatt található információkat küldd el email-ben! Ezt kérlek mindenképpen email-ben küldd el, akármelyik csatornán is szeretnél támogatást kérni. Az információkat a “Másoljuk a weboldal információját a vágólapra.” gombra kattintva tudod kimásolni, majd az email-be beilleszteni.
  7. Az adott jelenséget, hibát mindenképpen ellenőrizd a következő módokon is:
    • Új inkognitó ablakban
    • Másik böngészőben
    • Bejelentkezve és kilépve is
  8. Ellenőrizd, hogy az adott hibajelenség akkor is jelentkezik-e, amikor a HuCommerce bővítmény ki van kapcsolva!
    • Ha a HuCommerce bővítmény kikapcsolásával megszűnik a hiba, akkor kérlek, hogy a HuCommerce visszakapcsolása után az egyes moduljait kikapcsolva is ellenőrizd, hogy tudjuk, melyik modul esetén jelentkezik a hiba. Ezt az információt mindenképpen említsd meg a hibajegy beküldésekor!
    • Ha a hiba továbbra is jelentkezik, miután kikapcsoltad a HuCommerce bővítményt, akkor mi nem tudunk segíteni, de további tanács, hogy az egyes bővítményeket kikapcsolva ellenőrizd, mikor szűnik meg a hiba, hogy megtaláld a hibát okozó bővítményt.
  9. CSAK STAGING KÖRNYEZETBEN!* Fontos, hogy a jelenséget tesztelni kell úgy is, hogy a többi bővítményt ki kell kapcsolni. A WooCommerce bővítménynek természetesen bekapcsolva kell maradnia.
  10. CSAK STAGING KÖRNYEZETBEN!* A sablont is érdemes a Storefront-ra váltani, azon is tesztelni, hogy kizárjuk a sablon által okozott konfliktust.
  11. Az adott oldalon, ahol a hibát észleled, nézd meg a konzolt, hogy mit ír ki. Ha ott látsz hibákat, azokat is mindenképpen másold ki és küldd el nekünk email-ben! Ezeket is csak email-ben küldd el, mindegy, melyik csatornán írsz nekünk a hibáról.
    • Chrome Console: A Chrome böngészőben a Console-t úgy tudod előhozni, hogy az oldalon bárhol a jobb egérgombbal kattintasz, majd a menüben a “Vizsgálat”-ra kattintasz. Ekkor előjön egy fejlesztői ablak, aminek a tetején fülek vannak. Ott megtalálod a Console-t. Miután rákattintottál, töltsd be újra az oldalt!
    • Safari Konzol: Ha Safari böngészőben nézed az oldalt, akkor ugyanúgy a jobb egérgombbal tudod előhozni a menüt, amiben az “Elem vizsgálata” menüpontra kell kattintanod. Itt is előjön ilyenkor egy fejlesztői ablak, aminek a tetején megtalálod a Konzol fület. Kattints rá és töltsd be újra az oldalt!
  12. Kérlek ellenőrizd, hogy az adott hibáról esetleg írt-e már valaki! Ha igen, akkor lehet, hogy egyből kapsz választ a kérdésedre vagy találsz megoldást a problémára. Ezt a következő helyeken tudod megtenni:
    • A HuCommerce hivatalos WordPress.org oldalán található Támogatás fül alatt.
    • A HuCommerce támogató csoportjában a Facebook-on.
  13. Mindig készíts képernyőfotót vagy képernyővideót, amiben egyértelműen látható a hibajelenség.
  14. A hibajegy beküldésekor pontosan, lépésről-lépésre írd le, hogyan lehet reprodukálni az adott jelenséget, hibát!

* Staging (teszt) környezet létrehozása. Ha a tárhelyszolgáltatód esetleg ezt könnyen lehetővé teszi, akkor a tesztelést először mindig egy külön környezetben kell végigvinni, így az éles weboldalt nem kell elállítani a tesztelés idejére.

Váltás HuCommerce Plusz előfizetésről a HuCommerce Pro előfizetésre

A HuCommerce Plusz verziót leváltotta a HuCommerce Pro, ami további modulokkal bővült és a fizetős funkciókat is átrendezte. Van, ami átkerült a fizetős verzióba és van olyan modul, amelyik az ingyenesbe került. Itt van egy rövid lista a változásokról:

  • Globális adatok – Ez a fizetős modul mostantól elérhető a HuCommerce ingyenes változatában.
  • SMTP szolgáltatás – Ez a fizetős modul mostantól elérhető a HuCommerce ingyenes változatában.
  • Jogi megfelelés – Ez a modul átkerült a fizetős HuCommerce Pro verzióba.
  • Termék ár történet – Ez egy új modul, ami a fizetős HuCommerce Pro verzióban érhető el.
  • Kupon mező módosítások – Ez egy új modul, ami az ingyenes HuCommerce verzióban érhető el.
  • Kosár átirányítása a Pénztár oldalra – Ez egy új modul, ami az ingyenes HuCommerce verzióban érhető el.
  • Egy termék vásárlásonként – Ez egy új modul, ami az ingyenes HuCommerce verzióban érhető el.
  • Egyedi “Kosárba teszem” gombok – Ez egy új modul, ami az ingyenes HuCommerce verzióban érhető el.
  • Szállítási módok elrejtése – Ez egy új modul, ami az ingyenes HuCommerce verzióban érhető el.

Az eddigi HuCommerce Plusz előfizetők számára mindenképpen ajánlott a váltás az új HuCommerce Pro verzióra, mivel így sokkal több funkciót érnek el és a további fejlesztések már csak az új HuCommerce Pro verzióban lesznek elérhetőek.

Hogyan tudok váltani a HuCommerce Pro verzióra?

0. Biztonsági mentés

Ez nem konkrétan a folyamat lépése, de egy alapszabály, hogy minden módosítás előtt csináljunk biztonsági mentést! 🙂

1. HuCommerce Plusz lemondása

Az első lépés, hogy az eddigi HuCommerce Plusz előfizetést le kell mondanod. Ezt a legegyszerűbben az ügyfélszolgálatra ([email protected]) írt kéréssel lehet megtenni. Ebben az esetben töröljük a meglévő előfizetést és küldünk egy egyszeri kedvezményre jogosító kupon kódot, ami a HuCommerce Plusz előfizetés árát kompenzálja a még fel nem használt időszakra vonatkozóan.

2. HuCommerce Pro előfizetés megrendelése

A következő lépés, hogy a HuCommerce Pro előfizetés megrendelését le kell adnod ezen a weboldalon. Az új előfizetést már forintban lehet fizetni és a számlát is közvetlenül mi adjuk, ami a fizetést, az adminisztrációt és a könyvelést is jelentősen megkönnyíti. A megrendeléshez szükséges egy olyan bankkártya, ami online fizetésre alkalmas.

A megrendelésnél a Pénztár oldalon lehet megadni azt a kupon kódot, ami a fennmaradó előfizetési összeg kompenzálására lett kiállítva.

A megrendelés után egy email-ben érkezik meg a HuCommerce Pro funkciók aktiválásához szükséges API kulcs.

3. HuCommerce Premium bővítmény kikapcsolása

A webáruház admin felületén a jelenleg aktív HuCommerce Premium verziót ki kell kapcsolnod. NAGYON FONTOS, hogy nem szabad itt az admin felületen törölni a bővítményt, csak ki kell kapcsolni!

4. HuCommerce bővítmény telepítése

Az admin felületen a Bővítmények -> Új hozzáadása menüpontra kell kattintanod, majd ott a kereső mezőbe kell beírnod a „HuCommerce” kulcsszót. A találatok közül a „HuCommerce | Magyar WooCommerce kiegészítések” bővítményt kell telepíteni, majd bekapcsolni.

Elvileg minden eddigi beállításnak meg kell maradnia, ezt érdemes a WooCommerce -> HuCommerce menüpont alatt ellenőrizned! Az új HuCommerce felület már másképp néz ki, mint az eddig megszokott felület, de ugyanúgy megtalálhatóak az ismert modulok és azok beállításai az adott modult lenyitva.

Ha mégsem lennének meg az eddigi adatok, akkor a HuCommerce bővítményt ki kell kapcsolni, majd újra vissza kell kapcsolni a HuCommerce prémium verzióját. Ezután pedig egy levelet kell írnod az ügyfélszolgálatra ([email protected]) és a továbbiakban személyes segítséget adok a váltáshoz. A részleteket email-ben beszéljük meg.

5. HuCommerce Premium bővítmény törlése

Amennyiben sikeres volt a váltás a fenti lépések alapján, már törölhető az eddig használt HuCommerce Premium bővítmény. Ezt viszont nem az admin felületen, hanem manuálisan kell törölnöd. Tehát a tárhelyszolgáltató által megadott FTP adatokkal be kell lépni a szerverre, majd ott a /wp-content/plugins/ mappában kell törölni a teljes „surbma-magyar-woocommerce-premium” mappát.

6. HuCommerce Pro aktiválása

A végső lépés leírását a HuCommerce Pro aktiválása tudásbázis dokumentumban találod. A sikeres aktiválás után használhatók a fizetős modulok.

HuCommerce Pro aktiválása

A HuCommerce bővítmény fizetős, prémium funkcióit a HuCommerce Pro előfizetés megvásárlásával, illetve az azután kiküldött API kulccsal tudod aktiválni és használni.

Az előfizetés megrendelése és sikeres fizetése után egy értesítő emailt kapsz tőlünk „A HuCommerce rendelés befejeződött” tárggyal. Ebben az emailben találod meg az előfizetéshez tartozó API kulcsot.

Fontos tudnod, hogy igazából ez az API kulcs a felhasználódhoz kapcsolódik, tehát minden további előfizetésnél is ugyanezt az API kulcsot tudod majd használni. Ez abban az esetben lesz aktuális, ha mondjuk több weboldalhoz szeretnél előfizetni a HuCommerce Pro előfizetésre. A rendszer automatikusan kezeli az előfizetések számát, tehát te ugyanazzal az API kulccsal tudod aktiválni az összes webáruházadban a HuCommerce Pro modulokat.

Az API kulcsot a webáruházad admin felületén a WooCommerce -> HuCommerce menüpont alatt tudod aktiválni. Először a HuCommerce Pro almenüpontra kell itt kattintanod. Az API kulcs mezőbe kell bemásolnod az emailben kapott API kulcsodat, majd az „Aktiválás” gombra kattintva tudod aktiválni az adott weboldalhoz.

Ha érvényes API kulcsot adtál meg, amit még nem aktiváltál más weboldalon, akkor a HuCommerce Pro funkciók aktívak lesznek és a HuCommerce Pro almenüpont alatt már láthatod is, hogy az API állapot Aktív.

További információkat is találsz ott az API állapot alatt, amiből megtudod, hogy az adott API kulcshoz hány előfizetés tartozik, eddig mennyit aktiváltál és még mennyi weboldalon tudod használni az API kulcsodat.

Sütiket használunk a weboldalon

Kedves látogató!
Kérlek fogadd el a sütiket, amivel tovább javíthatjuk a weboldalunkat, hogy minden felhasználónak, azaz neked is jobb élményt tudjunk adni. Köszönjük!
HuCommerce csapata